Tumbet Tarifi Nasıl Yapılır?

Tumbet, geleneksel bir Mısır yemeğidir. Çok hafif ve kolay bir tariftir. İçerdiği besinler sayesinde hem lezzetli hem de sağlıklıdır.

Tumbet tarifi, sadece birkaç basit malzeme ile hazırlanmaktadır. Bunlar; patates, domates, soğan, taze biber, taze zeytin, tuz ve karabiberdir. Tüm malzemeler beraberce doğranarak, bir kaseye konur.

Daha sonra, bu malzemeler dört bardak sıvıya batırılarak, 15 dakika pişirilir. Bu arada, tavaya biraz tereyağı ilave edilerek karıştırma işlemleri yapılır. Son olarak, kenara çıkardığınız malzemeler bir miktar sıcak suyu ekleyerek üzerinde kaynatılıp, tencereye alınır.

Bu harika tarif, birkaç dakika içerisinde hazır oluyor. Sıcak olarak servis edilebilir ve bir salata yenilmesini tavsiye ediyoruz. Zaten sağlıklı olan bu tat, isteyenler ek olarak biraz yağ, sirke veya limon suyu ile de servis edebilirler.

Kolay ve lezzetli bir tarif olan Tumbet, sağlıklı besinlerin bir araya getirildiği ve oldukça verimli bir yemektir. Sağlıklı olmasının yanında, oldukça kolay ve çabuk bir şekilde pişirilebildiğinden, bu tarif herkesin severek yediği bir yemek olmuştur.

Yorum yapın